برچسب: طراحی وب

مبانی طراحی واکنش‌گرا، بخش ۳: طرح‌بندی‌های شناور

در این بخش قصد داریم به طرح‌بندی‌های شناور (fluid layouts) بپردازیم و توضیح دهیم چه زمانی واقعا نیاز به استفاده از طرح‌بندی‌های شناور وجود دارد و نیز چه زمانی کارتان با استفاده از راه‌حلی که لزوماً واکنش‌گرا نیست راه خواهد افتاد. بیایید همراه با هم، نگاهی گذرا به چند روش خاص و کاربردی داشته باشیم.

مبانی طراحی واکنش‌گرا، بخش ۲: استفاده از فونت‌ها به صورت واکنش‌‌گرا

تایپوگرافی (Typography) از مهم‌ترین جنبه‌های طراحی وب‌سایت پاسخ‌گو است و اگر مایل هستید مطالبتان در تمام اندازه‌های صفحه نمایش جذاب به نظر برسد، بهینه‌سازی فونت‌های مورد استفاده‌ی شما، برای دستگاه‌های تلفن همراه یک ضرورت مطلق خواهد بود. خوشبختانه، روند ساخت فونت‌های انعطاف‌پذیر چندان دشوار نیست. با ما همراه شوید تا در مورد راه‌حل‌های این مشکل صحبت کنیم.

آموزش طراحی واکنش‌گرا

مبانی طراحیِ واکنش‌گرا، بخش ۱: مفاهیم اولیه و کاربردها

ممکن است تعجب کرده باشید که چرا «طراحی وب به صورت واکنش‌گرا» که می‌تواند ترجمه‌ی «Responsive Web Design» باشد (RWD)، تا این حد در حال پیشرفت بوده و به‌طور فزاینده‌ای در بین طراحان در حال گسترش است؟ و یا اینکه چرا هر طراحی سعی دارد هرچه‌ عمیق‌تر و جزیی‌تر این دانشِ تازه متولد شده را کسب کند؟ با ما در این دوره همراه شوید.

ترندهای طراحی در وب

این نوشته، از وبلاگ شخصی سالار کابلی برگرفته شده است. در این مقاله به بررسی ترندهای متداول در طراحی وب در سال ۲۰۱۳ پرداخته شده که به‌نظر من هر خطش مفید خواهد بود. برای حفظ امانت تغییری در سبک نگارش متن داده نشده است.